Shpërbëhet Superliga

  • A.P /
  • 20 prill 2021 - 21:18
Shpërbëhet Superliga

72 orë pas ardhjes në jetë të Superligës Evropiane, ajo mund të shpërbëhet.

Në Angli raportohet se Manchester City dhe Chelsea duan të tërhiqen dhe se zyrtarizimi do të jetë çështje orësh, derisa numri një i Barcelonës, Joan Laporta, tha se s’do të hyjnë në Superligë.

Sipas “talkSPORT” tashmë Superliga Evropiane në fakt është shpërbërë, pas takimit të 12 klubeve që edhe e themeluan atë.

Sido që të jetë, ende s’ka diçka zyrtare.

Pritet konfirmime zyrtare nga klubet që u përfshinë në këtë proces,

(Kosova Sot Online)