Vdes Zekirja Shahini, përfaqësuesi i FFK-së

  • A.P /
  • 07 maj 2021 - 22:19
Vdes Zekirja Shahini, përfaqësuesi i FFK-së

Ka vdekur Zekirja Shahini, përfaqësuesi i Federatës së Futbollit të Kosovës në Zvicër.

Lajmin e ka bërë të ditur presidenti i FFK-së, Agim Ademi nëpërmjet një postimi në profilin e tij në Facebook.

Shahini që nga ditët e para ishte afër FFK-së dhe e ndihmoi me tërë kapacitetet e tij ndërtimin e një ekipi sa më cilësor të Kombëtares së Kosovës pas anëtarësimit në UEFA e FIFA.


(Kosova Sot Online)