UEFA pritet ta ndryshojë logon e Champions Leagues

  • A.P /
  • 09 maj 2021 - 13:11
UEFA pritet ta ndryshojë logon e Champions Leagues

UEFA do të ndryshojë logon e UEFA Champions League këtë vit, zbulon FootyHeadlines.

Logoja origjinale dhe tani ikonike e Ligës së Kampionëve është lëshuar në vitin 1992, kur u prezantua gara. 

Ajo është ndryshuar vetëm pak në 30 vitet e fundit, dhe logo e re 2021 është gjithashtu vetëm një ndryshim i vogël vizual.

Logoja e re e Ligës së Kampionëve duket pothuajse identike me logon aktuale. Megjithatë, ekzistojnë disa ndryshime të qarta. 


(Kosova Sot Online)