Skandal në “Premier League”! Pas akuzave për pedofili, vihet në pranga futbollisti i njohur!

  • G.G /
  • 21 July 2021 - 08:14
Skandal në “Premier League”! Pas akuzave për pedofili, vihet në pranga futbollisti i njohur!

“Premier League” në Angli është përfshirë nga një skandal pasi nga mediat raportohet se një futbollist i Everton është arrestuar pas akuzave për pedofili. Bëhet fjalë për për Gylfi Sigurdsson, mesfushori 31-vjeçar i Islandës.

Futbollisti u shoqërua nga policia në shtëpinë e tij nga Greater Manchester Police dhe më pas do të lirohej me kusht pas marrjes në pyetje.

Së fundmi, klubi njoftoi se pezulloi një nga lojtarët e tij në pritje të përfundimit të hetimeve, por nuk e zbuloi identitetin e tij për arsye ligjore.

Lajmi mori dhenë dhe “The Mirror” zbuloi se futbollisti luan rregullisht për kombëtaren e vendit të tij dhe është 31 vjeç. Media prestigjioze nuk u mjaftua me kaq dhe tregoi se futbollisti ishte thirrur për një ndehsje miqësore të premten dhe se bashkëshortja e tij fshiu profilet e saj nga rrjetet sociale në orët e fundit. Të gjitha detajet çuan në emrin e Sigurdsson, gjë që u mbështet edhe mga mediat islandeze.

“Gjatë kontrolleve në shtepinë e tij u gjetën objekte të ndryshme rrëmbimi dhe se lojtari u mor në pyetje në lidhej me krime shumë të rënda ndaj një të mituri”, thanë burimet brenda Policisë.

Lojtari u la i lirë me kusht pas marrjes në pyetje, në pritje të hetimit të mëtejshëm, bëjnë me dije mediat britanike.

(Kosova Sot Online)