Heroi i Astanës, shqiptari Eneo Bitri

  • S.A /
  • 30 korrik 2021 - 08:50
Heroi i Astanës, shqiptari Eneo Bitri

Eneo Bitri hero i skuadrës së Astana, që ka eliminuar grekët e Aris Selanik në minutën e 121-të.

Qendërmbrojtësi shënoi me kokë pas një krosi dhe shtangu grekët, pasi me rezultatin 2-1 pas humbjes 0-2 në duelin e parë e panë veten jashtë Conference League.

Bitri shënon golin e parë me Astanën dhe me një vlerë 300 mijë euro. Rivali tjetër për ekipin e mbrojtësit është Kops.

https://streamable.com/pqaw9q

 

(Kosova Sot Online )