“Varane i duhej Unitedit”

  • A.P /
  • 03 gusht 2021 - 23:56
“Varane i duhej Unitedit”

Gary Neville beson se Raphael Varane është lojtari që i duhej Manchester Unitedit.

Manchester Unitedi bëri paraqitje fantastike sezonin e kaluar, sidomos në Premierligë, por i mungonin disa detaje për të mbyllur sezonin me trofe.

Sipas Gary Nevillë, legjendës së “Djajve të Kuq”, i mungonin Raphael Varane dhe Jadon Sancho.

“Varane është fantastik. Të gjithë vitin e kaluar e kuptuan se Unitedit i duhet një partner për Harry Maguire dhe më në fund e kanë atë. Ai ka gjithçka, eksperiencë, kualitete, gjithçka”, tha Nevillë.

Sa i përket Sanchos, sipas Nevillë “është tipi i lojtarit që sezonin e kaluar i mungoi shumë në fazën ofensive”. 

(Kosova Sot Online)