Lajmi i bujshëm nga Spanja, Real Madrid synon largimin nga La Liga dhe kalimin në Premier League

  • G.G /
  • 14 August 2021 - 11:38
Lajmi i bujshëm nga Spanja, Real Madrid synon largimin nga La Liga dhe kalimin në Premier League

Real Madrid po studion për javë të tëra mundësinë e largimit nga La Liga, siç është konfirmuar Mundo Deportivo.

Qëllimi i Real Madridit ka qenë të dijë nëse do të ishte e mundur të braktiste kampionatin spanjoll dhe të përfundonte në një ligë tjetër të fuqishme.

Në këtë skenar, konkurrenca e preferuar e Florentino Pérez dhe bashkëpunëtorët e tij më të rëndësishëm është Premier League angleze, megjithëse ata gjithashtu kanë përpiluar informacion mbi opsionet e bashkimit me Serie A italiane ose Bundesligën gjermane.

Sipas burimit spanjoll, Perez është duke shqyrtuar seriozisht një mundësi të inkuadrimit në futbollin anglez.

(Kosova Sot Online)