Real Madridi favorit për Haalandin

  • S.A /
  • 18 September 2021 - 10:05
Real Madridi favorit për Haalandin

Ylli i merkatos së ardhshme nuk do të jetë vetëm Kylian Mbappe.

Erling-Braut Haaland tashmë ka një marrëveshje me Borussia Dortmund për t’u shitur. Në gjurmët e tij janë shumë klube angleze, PSG e zakonshme por mbi të gjitha Real Madrid, përpara në garë, shkruan AS.

Los Blancos kanë marrëdhënie të shkëlqyera me numrin një  Watzke, dhe se  pengesa e vetme quhet Mino Raiola, e cila zakonisht tenton të shkojë tek ofertuesi më i lartë dhe që është shumë afër PSG -së. Real mbetet përpara, por surprizat nuk mungojnë. 

(Kosova Sot Online )