Gjesti i madh i Jurgen Klopp, i shkruajti letër motivuese tifozit të Liverpoolit me kancer

  • E.K /
  • 21 shtator 2021 - 21:03
 Gjesti i madh i Jurgen Klopp, i shkruajti letër motivuese tifozit të Liverpoolit me kancer

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp e tregon mirësinë e tij brenda dhe jashtës fushës. Tifozët e duan atë për këtë.

Ai i ka surprizuar shpesh me mesazhe personale.

Kohët e fundit, ai i shkruajti një letër një tifozi të “Reds” i cili ishte i sëmurë rëndë me kancer, për ta inkurajuar atë. Andy, vëllai i tifozit të Liverpoolt Chris, postoi letrën prekëse në Twitter një ditë pas vdekjes së tij.

Në postim Andy shkruajti: “Vëllai im e mori këtë letër nga Jurgen Klopp gjatë trajtimit të tij për kancerin. Çfarë zotërie.” Mesazhi nga trajneri i “Reds” sigurisht që i dha forcë Chris për të vazhduar luftën, por në fund ai nuk ia doli. Tifozët e Liverpool morën pjesë në rrjetet sociale dhe mbjajtën zi për vëllain e Andyt.

(Kosova Sot Online)