Boksierët kosovarë i fituan pesë medalje në Sarajevë

  • A.P /
  • 27 shtator 2021 - 15:08
Boksierët kosovarë i fituan pesë medalje në Sarajevë

Kombëtarja e Kosovës ka qenë e suksesshme në turneun ndërkombëtar të boksit, që u mbajt në Bosnje e Hercegovinë.

Pas humbjes ndaj Usyk, Joshua iu çon mesazh Wilderit dhe Furyt.

6 Strong Female TV Characters Who Deserve To Have A Spinoff

Boksierët kosovarë i fituan pesë medalje dhe një kupë në turneun “Mustafa Hajrulahovic Taljan”, i cili u mbajt në Sarajevë nga 22 deri më 27 shtator.

Në kategorinë 86 kilogramë, Taulant Jakupi e fitoi medaljen e artë dhe trofeun si boksieri teknik më i mirë.

Albulena Gubetini e fitoi po ashtu medaljen e artë në kategorinë 75 kilogramë.

(Kosova Sot Online)