Problemet e PSG: Asnjë goditje në portë dhe Neymar merr pjesën më të madhe të fajit

• 04 October 2021 - 17:00

Paris Saint-Germain pësoi humbjen e parë të sezonit gjatë fundjavës, dukeu mposhtur befasisht 2-0 ndaj Rennes në Ligue 1 . Kjo erdhi vetëm disa ditë pas fitores së tyre mbresëlënëse ndaj Manchester City në Ligën e Kampionëve në mesjavë.

Ajo që ishte më shqetësuese për skuadrën e Mauricio Pochettino, ishte se ata nuk arritën një goditje të vetme në drejtim, pavarësisht se filluan me tridentin e tyre sulmues të Neymar, Kylian Mbappe dhe Lionel Messi.

Parisienët nuk ishin në nivel as në fazën defansive dhe pësuan gola pak para fundit të pjesës së parë dhe në fillim të të dytës. E dyta, në veçanti, e la Pochettinon të frustruar.

“Pranimi i një goli të dytë si ai na dëmtoi,” tha Pochettino pas lojës.