Franca e përmbys Spanjën, shënon Mbappe

  • A.P /
  • 10 October 2021 - 22:36
Franca e përmbys Spanjën, shënon Mbappe

Franca ka kaluar në epërsi 2:1 kundër Spanjës, në finalen e Ligës së Kombeve që po zhvillohet momentalisht në Milano.

Kylian Mbappe shënoi për 2:1 për Francën në minutën e 81-të.

Sulmuesi i PSG-së i iku mbrojtjes spanjolle pas një pasimi nga Theo Hernandez dhe e mposhti portierin Unai Simon.

(Kosova Sot Online)