Benzema më i miri në Evropë, lë pas Lewan, Haalandin…!

  • A.P /
  • 13 tetor 2021 - 18:22
Benzema më i miri në Evropë, lë pas Lewan, Haalandin…!

Gara për “Këpucën e Artë” ka ndryshuar rrënjësisht për dallim me vitet e kaluara kur Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi ishin të pakapshëm.

Edicionin e kaluar Robert Lewandowski i Bayern Munich fitoi atë çmim, kurse këtë edicion sërish lojtarë të tjerë janë të parët që po i prijnë listës.

Karim Benzema i Real Madridit momentalisht është golashënuesi më i mirë në Evropë.

Ai deri më tani numëron 9 gola, duke lënë prapa Lewan me 7 dhe Erling Haalandin po ashtu me shtatë. Prapa tyre renditet Immobile me 6, aq sa kanë edhe shtatë futbollistë të tjerë.

Mosha e ka bërë të veten dhe kështu, Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi duhet t’i shohin të tjerët teksa triumfojnë dhe çdo ditë ngjiten lart e më lart në listë.

(Kosova Sot Online)