Fillon ceremonia e ndarjes së Topit të Artë

  • A.P /
  • 29 nëntor 2021 - 20:48
Fillon ceremonia e ndarjes së Topit të Artë

Ka filluar ceremonia e ndarjes së Topit të Artë, që po mbahet në Paris të Francës.

Çmimet që do të ndahen sonte janë futbollisti më i mirë në dy konkurrencat, portieri më i mirë, lojtari më i mirë i ri dhe dy kategori të reja: klubi më i mirë i vitit dhe golashënuesi më i mirë.

Dy kandidatët kryesorë për ta fituar Topin e Artë këtë vit janë Lionel Messi dhe Robert Lewandowski.

(Kosova Sot Online)