Menduan se shënoi Zaniolo, kështu u mashtruan komentatori dhe regjia në ndeshjen Roma-Inter

  • A.P /
  • 05 December 2021 - 09:13
Menduan se shënoi Zaniolo, kështu u mashtruan komentatori dhe regjia në ndeshjen Roma-Inter

AS Roma nuk kishte shumë për të festuar gjatë humbjes së tyre ndaj Interit të shtunën me rezultat 0:3.

Jose Mourinho e gjeti veten prapa 3-0 pas vetëm 45 minutash për herë të parë në karrierën e tij menaxheriale falë golave ​​të Hakan Çalhanoğlu, Edin Dzeko dhe Denzel Dumfries.

Pjesa e dytë nuk prodhoi më gola, por dha diçka më interesante. Një goditje e Zaniolos preku pjesën e jashtme të rrjetës, ndërkohë komentatori mendoi se ishte gol dhe filloi të bërtiste. Po ashtu, edhe rezultati lart ndryshoi në 1:3.

Në fakt, iluzioni optik ishte aq bindës sa u shfaqën pamjet e transmetuara që tregonin tabelën e rezultateve dhe komentatorin duke u mashtruar duke menduar se Zaniolo kishte shënuar në të vërtetë.

Jo vetëm që rezultati u shfaq si AS Roma 1-3 Inter Milan, por një transmetues i veçantë ishte aq i bindur që nikoqirët kishin shënuar, sa ai lëshoi ​​një britmë të madhe “goooooool”.

Me të vërtetë krijon një keqkuptim zbavitës, prandaj sigurohuni që të shikoni momentin që Zaniolo i mashtronte të gjithë duke menduar se ai kishte shënuar poshtë.

(Kosova Sot Online)