Robin Gosens zgjedh Interin

  • A.P /
  • 26 janar 2022 - 20:51
Robin Gosens zgjedh Interin

Robin Gosens ishte në radarin e Newcastle  si një nga objektivat e tyre të mëdhenj gjatë këtij afati kalimtar dimëror, por ai më në fund ka vendosur të qëndrojë në Serie A, duke ndryshuar klub.

Gazetari italian Fabrizio Romano konfirmon se anësori gjerman, deri tani futbollist i Atalantas , do të luajë pjesën e mbetur të sezonit te Interi .

Gosens do të arrijë në huazim dhe Nerazzurrët do të duhet të paguajnë 25 milionë euro për La Dean pasi të përfundojë sezoni.

(Kosova Sot Online)