Bayerni e gjen zëvendësuesin e Sules

  • S.A /
  • 07 February 2022 - 10:00
Bayerni e gjen zëvendësuesin e Sules

Me Niklas Sules që në fund të sezonit do largohet nga Bayern Munich, ka bërë që drejtuesit të mendojnë edhe për zëvendësuesin e tij. Bavarezët e kanë  kthyer në pritoritet transferimin e lojtarit të Chelsea, Andreas Christensen. Lojtari nuk ka pranuar rinovimin e kontratës me blutë e Londrës dhe për këtë dëshiron të përfitojë skuadra gjermane. 

 

Mbrojtësi danez është futur në vitin e fundit të kontratës me londinezët dhe qysh tani mund të nënshkruajë kontratë me ndonjë klub tjetër dhe t’iu bashkohet në verë, dhe Bayerni mbetet skuadra favorite për ta transferuar lojtarin  me parametra zero në verë. Drejtori sportiv Hasan Salihamidzic është duke biseduar me agjentët e futbollistit dhe synon që sa më shpejtë të gjej marrëveshjen, por nuk do jetë e lehtë se për lojtarin e Chelsea  në garë janë edhe skuadra të tjera si Borussia Dortmund e Barcelona.

(Kosova Sot Online )