De Jong do të bëhet me klub të ri brenda 20 ditësh

  • S.A /
  • 12 May 2022 - 09:22
De Jong do të bëhet me klub të ri brenda 20 ditësh

Frenkie de Jong pritet të largohet nga Barcelona në një të ardhme të afërt.

Mesfushori holandez nuk ka dhënë sa duhet në “Camp Nou”, por jo gjithçka ishte për fajin e tij, duke e pasur parasysh krizën në të cilën kaloi gjiganti katalunas që prej fillimit të pandemisë.

E tash, gazetari sportiv Gerard Romero njofton se përfaqësuesi holandez do të largohet dhe lajmi zyrtar mund të arrijë ende pa përfunduar mirë sezoni aktual.

Destinacioni i tij, pa kurrfarë diskutimi do të jetë Manchester United.

Romero i ka dhënë mundësi të lartë prej 95% këtij transferi, duke shtuar se ai mund të mbyllet për 70-80 milionë euro në më së shumti 20 ditët e ardhshme.

Barça e kishte transferuar lojtarin nga Ajaxi për 86 milionë euro në vitin 2019.

Ai pritet të ribashkohet me ish-trajnerin tek gjiganti holandez, Erik ten Hag, ndërsa Barça do të ketë lojtarë të mjaftueshëm në mesfushë si Gavi, Pedri, Sergio Busquets dhe përforcimi më i ri, Frank Kessie.

Gjatë tri sezoneve me klubin, De Jong i ka bërë 138 paraqitje, i ka realizuar 13 gola dhe i ka bërë 17 asistime.

Duke e pasur parasysh se është veç 24 vjeç, vitet më të mira për holandezin duket se do të jenë përpara tij.

(Kosova Sot Online )