Barcelona dhe Reali në garë për Tchouamenin

  • S.A /
  • 14 maj 2022 - 11:34
Barcelona dhe Reali në garë për Tchouamenin

Barça është pranë rregullimit të situatës së saj financiare dhe është hedhur në treg me synimin për të forcuar pothuajse të gjitha pozicionet me lojtarë të nivelit të lartë.

Një nga synimet e mëdha është gjetja e një lojtari që mund të zëvendësojë Sergio Busquets dhe një nga kandidatët kryesorë në listë është Aurélien Tchouaméni, nga Monaco.

Klubi Blaugrana ka nisur bisedimet dhe duket se futbollisti e ka të qartë se fati i tij duhet të jetë Spanja. Madridi kishte qenë në operacion për një kohë të gjatë, por tani nënshkrimi i tyre nuk është më aq i qartë.

Tchouaméni është një nga lojtarët që bind më shumë në pjesën teknike për forcën, cilësinë dhe pozicionimin e tij. Katalonasit e kishin ndjekur prej më shumë se një viti, por problemet ekonomike e bënë të pamundur transferimin.

(Kosova Sot Online )