FIFA ndryshon rregullat, Kombëtare mund t’i ftojnë 26 futbollistë në Botërorin 2022

  • A.P /
  • 23 June 2022 - 20:28
FIFA ndryshon rregullat, Kombëtare mund t’i ftojnë 26 futbollistë në Botërorin 2022

FIFA ka vendosur që të rrisë numrin e futbollistëve në Kombëtare si rezultat i pandemisë Covid-19 dhe kohës së pazakonshme të garës

Kombëtaret do të lejohen që të ftojnë maksimumi 26 futbollistë në skuadrat e tyre për Botëror këtë vit.

FIFA e ka përkrahur rritjen e numrit të lojtarëve në skuadrat e tyre për garën në Katar.

Më parë, trajnerët kanë mund të ftojnë 23 lojtarë për çdo garë.

(Kosova Sot Online