Ballkanit për pak i rrëshqet fitorja nga duart

• 04 August 2022 - 22:16

Kampioni i Kosovës ka fituar me rezultat 3-2 kundër Ki Klaksvik të Ishujve Faroe, në ndeshjen e parë që u zhvillua në stadiumin Fadil Vokrri në Prishtinë. Gripshi (30), Korenica (41) dhe Albion Rrahmani (50) shënuan për Ballkanin kurse për musafirët golat i shënoi Klettskard (69, 88)

Ballkani mezi ka fituar në playoff të Ligës së Konferencës pasi që ka mposhtur me rezultat 3-2 skuadrën e Ishujve Faroe, Klaksvik.

Pjesa e parë e kësaj ndeshje filloi shumë më mirë për Klaksvikun të cilët rrezikuan portën e portierit Ljuljanovic.

Por, Ballkani filloi t’i tregojë cilësitë e veta në vazhdim duke bërë vazhdimisht presion të kundërshtari të cilët mbroheshin me të gjithë lojtarët.

Goli i parë në këtë ndeshje ishte një gol me një aksion model. Dellova bëri një pasim perfekt për Nazmi Gripshin i cili shënoi një gol të bukur me kokë në minutën e 30-të të ndeshjes.