Man Utd e Arsenal me short të lehtë në Ligën e Evropës

  • S.A /
  • 26 August 2022 - 14:39
Man Utd e Arsenal me short të lehtë në Ligën e Evropës

Në Stamboll të Turqisë është tërhequr shorti i fazës së grupeve për Ligën e Evropës.

Manchester United, Arsenal, Lazio e Roma kanë mësuar kundërshtarët e tyre në këtë garë.

Arsenali do të jetë në grupin A, së bashku me PSV, Bodo Glimt dhe Zurich.

Në anën tjetër, Manchester United do të ketë punë me Real Sociedad, Sheriff Tiraspol dhe Omonoia.

Grupi A

Arsenal

PSV Eindhoven

Bodo Glimt

Zurich

Grupi B

Dynamo Kyiv

Stade Rennais

Fenerbahce

Larnaca

Grupi C

Roma

Ludogorets

Real Betis

Helsinki

Grupi D

Braga

Malmo

Union Berlin

Union Saint-Gilloise

Grupi E

Manchester United

Real Sociedad

Sheriff Tiraspol

Omonoia

Grupi F

Lazio

Feyenoord

Midtjylland

Sturm Graz

Grupi G

Olympiacos

Qarabag

Freiburg

Nantes

Grupi H

Crvena Zvezda

Monaco

Ferencvarosi

Trabzonspor

(Kosova Sot Online )