Gakpo i përgjigjet interesimit për transferimin e Man Utd

  • A.P /
  • 04 December 2022 - 14:02
Gakpo i përgjigjet interesimit për transferimin e Man Utd

Cody Gakpo ka zbuluar se çfarë mendon për spekulimet për të ardhmen e tij në klub gjatë Kupës së Botës 2022.

Holandezi ka shijuar një turne të shkëlqyeshëm deri më tani dhe stoku i tij vazhdon të rritet falë tre golave në fazën e grupeve. Ai gjithashtu performoi në mënyrë mbresëlënëse në ndeshjen e 16-të të fundit kundër Shteteve të Bashkuara, ku skuadra e Louis van Gaal fitoi 3-1 për të arritur në çerekfinale.

Ylli kryesor i Kupës së Botës deri më tani, Gakpo ende luan për PSV Eindhoven, por tërhoqi interes nga Leeds gjatë verës - trajneri i bardhezinjve Jesse Marsch zbuloi së fundmi se sa afër ishte një marrëveshje. Manchester United ka qenë më tej i bindur për cilësinë e tij nga paraqitjet e tij deri më tani, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”, dhe menaxheri Erik ten Hag po e shtyn klubin të bëjë nënshkrimin.

Megjithatë, kur u pyet për të ardhmen e tij në nivel klubi, 23-vjeçari dha një përgjigje të çuditshme.

“Duhet të jem i sinqertë, nuk po mendoj për këtë tani”, tha ai për The Athletic.

“Jam i fokusuar në turne dhe dua të vazhdoj të performoj mirë, të vazhdoj të ndihmoj ekipin. Shpresojmë që kur të bëhemi kampionë bote, mund të mendojmë për gjëra të tjera.

“Unë përpiqem të jem i fokusuar dhe lojtarët e tjerë nuk flasin vërtet për këtë lloj gjëje.”

(Kosova Sot Online)