Djelmoshat që i siguruan 10 medalje Kosovës në Kampionatin Ballkanik

  • S.A /
  • 06 December 2022 - 16:28
 Djelmoshat  që  i siguruan 10 medalje Kosovës në Kampionatin Ballkanik

Taekwondistët e Kosovës janë stolisur me dhjetë medalje në Kampionatin Ballkanik.

Ky kampionat u mbajt gjatë fundjavës në Durrës të Shqipërisë, transmeton "Kosova Sot Online ".

Kampionati ishte i vlefshëm për grupmoshat e reja dhe senior.

Komiteti Olimpik i Kosovës njoftoi se medalistët janë këta:

Rona Gashi, seniore -57 kg  

Jon Gashi, junior  -73 kg

Jon Krasniqi, kadet -65 kg 

Elion Agushi, junior -63 kg

Don Berisha, senior +87 kg  

Sylejman Vizdiklar, senior -54 kg

Sara Kastrati, seniore -46 kg

Besart Zeqiri, senior -63 kg

Lorent Arifi, senior -63 kg

https://www.facebook.com/kosovoolympiccommittee/posts/8389844124420886

(Kosova Sot Online)