Tre gjigantët anglezë në garë për Mason Mount

  • S.A /
  • 17 February 2023 - 11:04
Tre gjigantët anglezë në garë për Mason Mount

Liverpool, Manchester City dhe Manchester United janë duke monitoruar situatën e kontratës së Mason Mount me Chelsea ndërsa bisedimet ngecin për një marrëveshje të re, kanë thënë burimet për ESPN, përcjell "Kosova Sot Online".

Marrëveshja ekzistuese e 24-vjeçarit skadon në fund të sezonit të ardhshëm dhe burimet sugjerojnë se ka pasur pak progres në lidhje me një zgjatje në muajt e fundit.

Një nga pengesat është ngurrimi i Mount për t’u përkushtuar ndaj llojit të marrëveshjes afatgjatë që është bërë gjithnjë e më e zakonshme nën pronësinë e Todd Boehly.

Burimet kanë thënë gjithashtu për ESPN se Mount po kërkon një rritje të konsiderueshme të pagës së tij ekzistuese, që mendohet të jetë rreth 80,000 funta në javë, për të pasqyruar statusin e tij si një lojtar ndërkombëtar dhe senior anglez.

Bllokimi ka vënë në gatishmëri disa klube të tjera me Liverpoolin, Cityn dhe Unitedin të gjithë në treg për një mesfushor këtë verë.

(Kosova Sot Online )