Milani e Galatasaray pas Aubameyangut

  • A.P /
  • 01 June 2023 - 14:59
Milani e Galatasaray pas Aubameyangut

Pierre-Emerick Aubameyang dëshiron të rikthehet në Barcelonë.

Sipas mediumit “The Evening Standard”, megjithatë Chelsea nuk dëshiron të qëndrojë duarthatë.

Katalunasit, në fakt po e shtyjnë sulmuesin gabonez ta zgjidhë kontratën e tij me “Blues” dhe ta marrë atë “gratis”.

Megjithatë, klubi londinez ndërkohë është duke biseduar me skuadra të ndryshme, të cilat mund të paguajnë për kartonin e lojtarit.

Në mesin e tyre janë edhe Milani, i cili synon ta rikthejë lojtarin në San Siro, dhe Galatasaray.

Mirëpo, klubet e kuqe do të kenë konkurrencë të fortë pasi ish-futbollistin e Borussia Dortmundit po e kërkojnë edhe klubet nga Arabia Saudite. 

(Kosova Sot Online)