Al-Nassr fiton me lehtësi, vazhdon tutje në Kupën e Mbretit

  • A.P /
  • 25 September 2023 - 22:43
Al-Nassr fiton me lehtësi, vazhdon tutje në Kupën e Mbretit

Al-Nassr ka kaluar në 1/8 e finales në Kupën e Mbretit në Arabinë Saudite.

Skuadra nga elita e futbollit saudit eliminoi sonte Ohod, ish-skuadrën e trajnerit shqiptar, Zekirija Ramadani

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Prince Mohammed bin Abdul Aziz” përfundoi me rezultatin 1:5.

Sadio Mane (16’ nga penalltia), Seko Fofana (62’), Anderson Talisca (73’), Ayman Yahya (81’) dhe Sami Al Naji (86’) shënuan golat e fitores për Al-Nassr.

(Kosova Sot Online)