Napoli pritet ta shesë Osimhenin

  • S.A /
  • 21 October 2023 - 11:28
Napoli pritet ta shesë Osimhenin

Presidenti i Napolit, Aurelio de Laurentiis, ka theksuar që sulmuesi Victor Osimhen do të shitet mes frikës se ‘gjendja e tij ka ndryshuar’ për një marrëveshje të re, por skuadra italiane ka ulur ‘tensionin’ mes lojtarit dhe klubit, transmeton "Kosova Sot Online ".

Osimhen ka tërhequr interesin nga klubet kryesore në mbarë botën dhe së fundmi ka qenë i lidhur me Liverpool dhe Chelsea.

24-vjeçari ka regjistruar gjithsej 65 gola dhe 15 asistime në 111 ndeshje për Napolin që kur iu bashkua klubit italian nga Lille në vitin 2020.

Ai shënoi 31 herë në 39 ndeshje sezonin e kaluar, duke ndihmuar Napolin të siguronte titullin e Serie A për herë të parë në 33 vjet .

Mendohej se Osimhen – i cili është nën kontratë deri në vitin 2025 – ishte vendosur të qëndronte në Napoli pasi fillimisht u ra dakord për një marrëveshje të re mes lojtarit dhe klubit.

(Kosova Sot Online )