Pamje nga festa e Shqipërisë, qielli mbi “Air Albania” merr pamje mahnitëse

  • S.A /
  • 21 November 2023 - 08:50
Pamje nga festa e Shqipërisë, qielli mbi “Air Albania” merr pamje mahnitëse

Kombëtarja e Shqipërisë e ka mbyllur me barazim ciklin kualifikues për Kampionatin Evropian “Euro 2024”.

Të udhëhequrit e Sylvinhos luajtën baras sonte në “Air Albania” ndaj Ishujve Faroe, në ndeshjen e tetë dhe të fundit në Grupin E, transmeton "Kosova Sot Online ".

Ndeshja u mbyll me rezultatin 0:0. Kjo pikë i mjaftoi “Kuqezinjve” që të mbajnë vendin e parë, nga ku edhe do të shkojnë në “Euro 2024”.

Pas ndeshjes u organizua një festë, me stafin e trajnerëve dhe futbollistët që dolën para tifozëve sërish.

Nga kjo festë nuk munguan as fishekzjarrët, që zbukuruan qiellin mbi “Air Albania”.

(Kosova Sot Online )