Deco vihet në pozitë të vështirë: Ronaldo apo Messi?

  • A.P /
  • 27 February 2024 - 15:07
Deco vihet në pozitë të vështirë: Ronaldo apo Messi?

Në një intervistë për revistën “FourFourTwo”, ish-futbollisti portugez, Deco, aktualisht pjesë e stafit drejtues të Barcelonës, u vu në pozitë të vështirë pasi iu kërkua të zgjidhte mes Cristiano Ronaldos dhe Messit, dy nga lojtarët më të mirë në botë dhe dy ish-kolegët e ish-mesfushorit të Portos e Barcelonës.

“Shikoni, janë dy lojtarë të ndryshëm”, filloi duke thënë Deco, i cili më pas shpjegoi: “Cristiano Ronaldo ishte një anësor i pastër në fazat e hershme, ai kishte topin dhe mendonte vetëm për të dribluar kundërshtarët e tij. Ai është rritur shumë si lojtar, është bërë “bisha” konkurruese që e kemi parë prej kaq kohësh. E kishte gjithmonë synim të zhvillonte veten në çdo mënyrë të mundshme”.

(Kosova Sot Online)