Diplomaci në sport, tifozët shqiptarë i kërkojnë Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës

  • S.A /
  • 25 June 2024 - 08:15
Diplomaci në sport, tifozët shqiptarë i kërkojnë Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës

Tifozët shqiptarë që angazhohen në diplomacinë qytetare në Düsseldorf ishin aktiv edhe në ndeshjen e kombëtares shqiptare kunder Spanjes, transmeton "Kosova sot Online ".

Gjatë lojës së mbrëmshme në mes të Spanjës dhe Shqipërisë, tifozët kuq e zi kanë çuar një mesazh për shtetin spanjoll.

Në një billbord ata i janë përgjëruar Spanjës që ta njoh Kosovën si shtet. “Nuk do të humbisni asgjë, përkundrazi do ta fitoni një mik të mirë”, shkruan në mesazhin e tifozëve në gjuhën angleze.

(Kosova Sot Online )