Silva Gunbardhi publikon këngën e re 'Nënoke'

  • 16 shkurt 2020 - 22:00
Silva Gunbardhi publikon këngën e re 'Nënoke'

Vitin e kaluar ishte tejet aktive me projekte muzikore, e duket se edhe këtë vit këngëtarja e njohur shqiptare Silva Gunbardhi se ka ndërmend të heqë dorë nga këngët e reja, shkruan gazeta "Kosova Sot Online".

Ajo sapo ka publikuar këngën e saj më të re "Nënoke".

Siç e ka potencuar edhe vetë: Nènoke (gjyshe) kènga mè e re . Njè rastèsi e bukur kjo nè ditèn e dashurisè. I dedikohet gjyshes figurès mè tè èmbèl, mè tè dashur! Frymèzim pèr mua kanè qenè gjyshet rreth meje, mami im, vjehrra, tezja ime dhe gjyshet qè takoj çdo ditè me niprit dhe mbesat e tyre! Uroj me gjithè zemèr qè tu pèlqejè kjo kèngè qè vjen nga njè dashuri e madhe qè unè kam pèr to! 

Andaj në vijim ju ftoj ta dëgjoni këngën e mrekullueshme "Nënoke", interpretuar nga Silva Gunbardhi:

 

 

(Kosova Sot Online)