Alberije Hadërgjonaj në zi: U luta shumë për ty, lamtumirë

  • A.P /
  • 20 shtator 2020 - 10:10
Alberije Hadërgjonaj në zi: U luta shumë për ty, lamtumirë

Alberije Hadërgjonaj ka humbur një njeri shumë të shtrenjtë. Përmes një statusi në rrjetet sociale, Hadërgjonaj shkruan se po kalon një moment të vështirë në jetën e saj, pasi kushëriri, të cilin ajo e konsideronte vëlla, është ndarë nga jeta.

Sipas statusit, kuptohet që kushëriri i Hadërgjonajt është Alberti dhe është aksidentuar me motor për vdekje.

“Sot eshte dite zije per gjithe familjen. Sot humbem sheqerin e familjes Une nuk mundem ta besoj dhe ta pranoj kte humbje. Alberti eshte djali i vajzes se dajes por per mua ishte shoku me i mire Sa her mblidheshim ne ver gjat pushimeve verore ne te dy kishim nji mision. Ti gezonim te gjithe e ne menyre te veqant nenat tona qe na rriten jetim! Alberti sa shume u luta per ty Ta kaloje dhe te sheroheshe

Por Zoti te mori ndoshta per ti lehtesuar dhi mbjet.. Miqt e mi Alberti pati nji aksident me motorr dhe fati i keq i tij u len dua shuuume.. Mjeket në zvicerr ben gjithecka ta shpetonin por nuk paten sukses. Ju lutem kini kujdes me makina dhe rrini larg motorreve! Une dua ti ngushelloj familjen ,nanen qe te rriti me shuuume h alle,motrat qe te paten driten e synit,vllaun qe ja ke tha krahet miq e dashamir te Albertit. Me lot ne sy po them lamtumir. Zoti te shperbleft me parajs,”- shkruan Hadërgjonaj.

Image

(Kosova Sot Online)