Aktorja e thotë me të madhe në Turqi: Unë jam shqiptare

  • A.P /
  • 20 shtator 2020 - 12:54
Aktorja e thotë me të madhe në Turqi: Unë jam shqiptare

Deniz Barut, aktorja ka zbuluar prejardhjen e saj shqiptare në një urim që i ka bërë të atit. “I dashur baba, i fo rti baba. Sot është ditëlindja jote.

Së bashku, edhe shumë vite të lumtura. “Ti bëhu shumë i fortë dhe qëndro gjithmonë pranë nesh. Shqiptari ina tçor, të dua babi.” – ka qenë urimi i aktores.

Can Yaman e pranoi plot krenari këtë gjë. Bukuroshi turk i ka rrënjët nga Prishtina dhe gjyshërit e tij nga babai janë emigrantë në Turqi.

Image

(Kosova Sot Online)