Fushata e veçantë, VIP-at zhvishen dhe bëjnë thirrje për të votuar

  • 08 tetor 2020 - 12:25
Fushata e veçantë, VIP-at zhvishen dhe bëjnë thirrje për të votuar

Dhjetëra aktorë dhe personazhe të njohura, në SHBA, i janë bashkuar një fushate krejt të veçantë përpara zgjedhjeve presidenciale, të 3 nëntorit.

Sarah Silverman, Chris Rock, Tiffany Haddish, Amy Schumer, Mark Ruffalo, Kerry Washington dhe Naomi Campbell kanë zgjedhur të zhvishen lakuriq në një video për të ftuar amerikanët që të dalin masivisht në zgjedhje.

“Është koha për të dalë dhe për të votuar” është mesazhi që personazhet e famshëm japin në këtë video gazmore.

(Kosova Sot Online)