Johnny Depp del i humbur në gjyqin me ‘The sun’, paguan shumën prej 706 mijë eurosh

  • E.K /
  • 27 nëntor 2020 - 15:38
Johnny Depp del i humbur në gjyqin me ‘The sun’, paguan shumën prej 706 mijë eurosh

Aktorit të njohur Johnny Depp i është refuzuar leja për të apeluar gjyqin, pasi humbi gjyqin e tij për shpifje ndaj aksioneve të larta kundër mediumit The Sun për përshkrimin e tij si një “dhunues femrash”.

Një gjykatës i Gjykatës së Lartë urdhëroi gjithashtu aktorin të bëjë një pagesë fillestare për botuesit e The Sun, New Group Newspapers (NGN), me gati 630,000 funte (706 mijë euro) në tarifat ligjore, shkruan The Guardian.

Depp, 57 vjeç, hapi një gjyq kundër redaktorit ekzekutiv të gazetës, Dan Wootton, I cila iu referua “provave dërrmuese” që ai kishte sulmuar ish-gruan e tij Amber Heard, gjatë marrëdhënies së tyre.

Depp mohoi të ketë qenë i dhunshëm ndaj Heard dhe pretendoi se artikulli përfshinte citime nga viktima të pretenduara të prodhuesit të turpshëm të filmit Harvey Weinstein në mënyrë që të “përfundonin karrierën e tij” duke lidhur akuzat kundër tij me fushatën sensibilizuese #MeToo dhe Time’s Up.

(Kosova Sot Online)