Cardi B vjen si protagoniste në një film

  • A.P /
  • 19 janar 2021 - 19:14
Cardi B vjen si protagoniste në një film

Reperja do të bëjë debutimin e saj me rolin kryesor në filmin e ardhshëm “Assisted Living”.

Në fotot e “Paramount” përshkruhet si një “komedi e egër” me “zemër të jashtëzakonshme”.

Sipas Variety, Cardi luan rolin e një keqbërëseje. Jemi mësuar ta shohim yllin e “Wap” në disa role në videoklipet e saj dhe duket se rolet “e këqija” i shkojnë këngëtares.

Në arrati dhe duke luftuar për të gjetur një vend të fshehtë të përshtatshëm, ajo maskohet si një grua e moshuar dhe fshihet në një vend që askush nuk do të mendonte ta kërkonte: shtëpinë e pleqve ku jeton gjyshja e saj. Megjithëse “Living Assisted” do të shënojë rolin e parë kryesor të reperes.

Image

Nuk është hera e saj e parë që aktron në një film të rëndësishëm. Kohët e fundit, Cardi shënoi një rol të vogël edhe së bashku me Jennifer Lopez, Constance Wu, Keke Palmer dhe Lizzo në filmin Stript-Heist.

Ylli nuk është e huaj as me televizionin, pasi ka bërë debutimin e saj në reality shoë-n VHI Love & Hip Hop, në të cilën ajo ishte nga 2015 në 2017, dhe si gjyqtare në konkursin muzikor Netflix seri ekzekutive e prodhuar nga John Legend, Rhythm dhe Flow.

Living Assisted bazohet në një skenar origjinal specifik nga shkrimtari “This Is Us”, Kay Oyegun.

(Kosova Sot Online)