Reagojnë nga ‘On Record’ për deklaratën e Feros se menaxheri ua blenë klikimet

  • E.K /
  • 08 maj 2021 - 16:16
Reagojnë nga ‘On Record’ për deklaratën e Feros se menaxheri ua blenë klikimet

Një deklaratë e Feros në rrjete sociale ka bërë xhiron, pasi thotë se artistët blejnë klikime.

Reperi tha se gjatë kohës kur ishte në “On Records”, menaxhmenti ia blenin klikimet për këngët e tij, për këtë arsye këngët kishin shifra më të larta shikimesh.

Ndërsa, pas kësaj deklarate nuk mungon reagimi i menaxherit të atij labeli, Met Elshani, i cili mohon një gjë të tillë.

Ai thotë se kishte artistë që kanë kërkuar blerjen e klikimeve, por kompania nuk ka pranuar, ndërsa thotë se “On Records” ka qenë çdo herë korrekt me publikun, mediet e fansat.

“Asgje per te deshmuar une veq muj me thënë: qe me pae mundesh me ble gjethçka perveç zemer te paster, shpirt te paster dhe inteligjencen e nje njeriu qe e peshtyn ne doren qe i dha me honger buk. On Records ka qenë me shume se korrekt me publikun mediat dhe me fansat dhe kurr nuk ka bërë dredhira si shumë të tjerë duke u viktimizuar te perfitojnë nga mediat dhe fansat MARRE. PS (te gjith artistat qe sjanë dhe jan në Onrecords e din çfar qendrimi kemi per klikimet edhe pse disa prej tyre kanë kerkuar gjera te tilla, pergjigja ka qenë JO)”, tha ai.

(Kosova Sot Online)