Gjon Muharremaj me këngën 'Tout l’Univers' në Eurovision i bën krenarë të gjithë shqiptarët

  • A.P /
  • 23 May 2021 - 00:45
Gjon Muharremaj me këngën 'Tout l’Univers' në Eurovision i bën krenarë të gjithë shqiptarët

Këngëtari me origjinë nga Kosova, Gjon Muharremaj, i njohur si Gjon’s Tears’, përfaqësoi Zvicrën në Eurovision 2021, me këngën “Tout l’Univers”, shkruan gazeta "Kosova Sot Online", duke i bërë krenarë të gjithë shqiptarët me talentin  e tij.

Gjoni shkëlqeu me përformancen e tij duke marr 433 pikë nga juria profesionale dhe nga publiku 

Gjon Muharremaj 22 vjeç, këndon prej vitesh.

Në moshën 12-vjeçare, ai konkurroi në serinë e parë të Albania’s Got Talent në 2011, duke zënë vendin e tretë.

Në vitin 2019, ai u shfaq në ‘France The Voice’: la plus belle voix dhe kaloi në gjysmëfinale.

Derisa edhe kësaj radhe Shqipëria u rëndit pothuajse e fundit, me 57 pikë pavarësisht se interpretimit të Anxhela Peristerit i cili ishte për t'u vlerësuar.

(Kosova Sot Online)