Bebe Rexha publikon një fotografi të rrallë nga shkolla e mesme

  • G.G /
  • 20 tetor 2021 - 09:56
Bebe Rexha publikon një fotografi të rrallë nga shkolla e mesme

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, është mjaft aktive në rrjete sociale dhe vazhdimisht publikon fotografi e video nga jeta e saj e përditshme.

Ajo sot është një emër shumë i kërkuar dhe i famshëm në tregun e muzikës botërore.

Por në fëmijërinë e saj, ajo ka qenë vetëm një vajzë e thjeshtë nga një familje emigrante në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Këngëtarja është mjaft e ndjekur në rrjetet sociale, së fundmi ajo ka publikuar një fotografi të rrallë nga koha e fëmijërisë.

Bëhet fjalë për fotografinë kolektive të klasës në shkollën e mesme, ku Bebe ka prezantuar portretin e saj të asaj kohe.

Artistja, e cila në këtë imazh figuron me emrin e vërtetë të saj, Bleta Rexha, mund të vërehet lirshëm nga shumë tipare të fytyrës, të cilat i ka të njëjta edhe sot.

Bebe Rexha është lindur në Brooklyn të New Yorkut, por është rritur në lagjen tjetër të qytetit gjigant, Staten Island, ku edhe ka kryer shkollën e mesme, “Tottenville High School”.

(Kosova Sot Online)