Tronditëse! Parukieri i VIP-ave shqiptarë vret vajzën e mitur

  • G.G /
  • 15 December 2021 - 10:46
Tronditëse! Parukieri i VIP-ave shqiptarë vret vajzën e mitur

Një ngjarje e rëndë ka qarkulluar sot në rrjet.

Habip Ozturk, parukieri i disa prej VIP-ave të njohur ka goditur me thikë vajzën e tij të mitur.

Ngjarja ka ndodhur në shtëpinë në Hızır Sokak në lagjen Kavakpınar, rreth orës 21.00.

Mësohet se Habip Öztürk, i cili ka probleme psikologjike dhe mësoi se është në proces divorci me gruan e tij, është çmendur duke pasur dhe vajzën e tij 7-vjeçare Defne në shtëpi.

Pasi vrau vajzën e tij duke i prerë fytin, Habip Öztürk tentoi të bënte vetëvrasje duke prerë fytin e tij me të njëjtën thikë.

Policia dhe ekipet mjekësore janë dërguar kanë mbërritur në vendngjarje pasi kanë dëgjuar britmat që vinin nga shtëpia.

Ndërkohë që ekipet mjekësore konstatuan vdekjen e vogëlushes, babai Habip Öztürk u dërgua me plagë të rënda në Spitalin Trajnues dhe Kërkimor Marmara.

Pas ekzaminimit nga prokurori dhe policia, trupi i pajetë i Defnes së vogël u dërgua në Institutin e Mjekësisë Ligjore

Mësohet se deklarata e nënës është marrë në komisariat.

Është parë se babai ka shpërndarë në rrjetet sociale një foto të së bijës me mesazhin “Të dua shumë vajza ime e bukur”.

Disa personazhe të njohur, sidomos ata të programit “Për’puthen” kanë hedhur foto nga salloni i parukerit.

(Kosova Sot Online)