Adriana Matoshi sot ka ditëlindjen, kaq vite ka mbushur

  • E.K /
  • 05 February 2022 - 16:02
Adriana Matoshi sot ka ditëlindjen, kaq vite ka mbushur

Sot feston ditëlindjen aktorja e njohur, Adriana Matoshi.

Adriana Matoshi është njëra ndër aktoret më të dashura dhe më të komentuata në vend.

Vitin e fundit ajo ka qenë kryefjalë e mediave rozë pothuajse çdo ditë.

Lidhja që ajo krijoji me një të huaj shumë më të ri në moshë, bëri që aktorja të jetë qendra e vëmendjes për një kohë të gjatë.

Ndërkaq nuk munguan as paragjykimet e fjalët fyese, por Adriana si një njeri shumë i fortë i bëri ballë të gjithave.

Kur themi të gjithave, atëherë i referohemi edhe sëmundjes që asaj iu kthye para disa muajve.

Adriana Matoshi vite më parë ka vuajtur nga një sëmundje shumë e rëndë, siç është tumori në tru.

Kjo sëmundje pas 10 vitesh u rikthye, por aktorja asnjëherë nuk u dorzua, ajo qëndroi e fortë deri në fund, dhe sot është mirë me shëndët.

Ndërkaq ditën e sotme Adriana feston ditëlindjen dhe nuk mund të ishte më e lumtur se kaq.

Ajo sot ka mbushur 42 vjet.

Të shumë ishin ata që e uruan duke ia thënë fjalët më të bukura.

(Kosova Sot Online)