Dua Lipa për hyrjen në aktrim: Për mua janë hapa bebesh

  • A.P /
  • 08 November 2022 - 15:05
Dua Lipa për hyrjen në aktrim: Për mua janë hapa bebesh

Dua Lipa ka folur për përpjekjen e saj të parë në aktrim.

Ylli i popit luan një rol të pazbuluar në thrillerin e ardhshëm të spiunazhit të Apple TV+ Argylle, i cili është planifikuar të dalë vitin e ardhshëm, përballë Henry Cavill.

Lipa e ka trajtuar debutimin e saj në aktrim në një episod të fundit të podcast-it të saj Dua Lipa: Në shërbimin tuaj në iHeartMedia.

 

Duke folur me krijuesin dhe yllin e Schitt's Creek, Dan Levy në episod, transmeton gazeta Kosova Sot Online. Lipa reflektoi për xhirimet e filmit. “Kam kaluar shumë mirë dhe ishte vërtet emocionuese, por mendoj se për mua janë si hapa bebesh”, tha ajo.

“Unë mendoj se kjo është gjithashtu mënyra më e mirë për të zbuluar edhe veten. Në vend që të hidheni në thellësi me diçka që ndoshta nuk mund ta trajtoni plotësisht. Si, mendoj se frika ime më e madhe do të ishte të merrja një rol vërtet të madh dhe të jem, si, qij. Tani më duhet të jem aktor dhe t'i ndiej këto emocione dhe ndjenja në kamera, kur nuk e kam sjellë ende veten deri në atë pikë. Por padyshim vërtet emocionuese.”

(Kosova Sot Online)