'Kongresi i Alfabetit' kënga më e re nga Ilir Shaqiri

  • A.P /
  • 22 November 2022 - 21:32
'Kongresi i Alfabetit' kënga më e re nga Ilir Shaqiri

Këngëtari i mirënjohur i skenës shqiptare, Ilir Shaqiri e ka publikuar projektin e ri muzikor, shkruan gazeta "Kosova Sot Online".

“Kongresi i Alfabetit”, titullohet kënga e cila vjen e realizuar edhe me videoklip dhe me interpretim të shkëlqyer nga artisti Ilir Shaqiri.

Padyshim një prej emrave që ka lënë gjurmë në muzikën shqipe mbetet Ilir Shaqirii cili për vite me radhë i qëndron besnik zhanrit të tij.


Në vijim: “Kongresi i Alfabetit” nga Ilir Shaqiri

(Kosova Sot Online)