Momenti kur Dua Lipa betohet pasi mori nënshtetësinë shqiptare

  • A.P /
  • 27 November 2022 - 18:00
Momenti kur Dua Lipa betohet pasi mori nënshtetësinë shqiptare

Pop ylli nga Kosova Dua Lipa, është bërë sot shtetasja më e re shqiptare, shkruan gazeta "Kosova Sot Online".

Ajo mori nënshtetësinë shqiptare nga presidenti shqiptar, Bajram Begaj sot në Tiranë.

 

Ndërkohë është publikuar dhe momenti i betimt.

“Unë Dua Dukagjin Lipa betohem me besnikëri ndaj shtetit shqiptar dhe për respektim ndaj Kushtetutës dhe ligjeve të Republikës së Shqipërisë”. Këtë tekst e lexoi Veliaj, para se fjalët e tij t’i konfirmonte këngëtarja.

“Betohem!”, theksoi Dua Lipa.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Erion Veliaj (@erionveliaj)

(Kosova Sot Online)