Sibel Can dhe hiti i saj 'Padisah'

  • A.P /
  • 15 January 2023 - 09:33
Sibel Can dhe hiti i saj 'Padisah'

Ndër këngëtaret më të popullarizuara turke padyshim se është Sibel Can, shkruan gazeta "Kosova Sot Online".

 

Edhe pse kanë kaluar vite hiti i saj "Padisah", i ka rezistuar kohës duke u risjell në disa versione nga këngëtarë të ndryshëm por origjinalitetin e Sibel nuk ka arritur ta lëkund askush.

Ajo edhe sot është tejet aktive në skenë, duke numruar qindra koncerte brenda dhe jashtë kufinjeve të Turqisë.

(Kosova Sot Online)