E mbani mend Esmeraldën, ja si duket ajo sot

  • A.P /
  • 22 January 2023 - 15:21
E mbani mend Esmeraldën, ja si duket ajo sot

Ishte viti 1997, kur aktorja e njohur meksikane Leticia Calderon, fitoj rolin kryesor në telenovelën "Esmeralada", shkruan gazeta "Kosova Sot Online".

Pikërisht ky serial e bëri atë të njohur jo vetëm në Amerikën latine por edhe në shumë shtete të botës, duke përfshirë edhe Kosovën.

 

Po si duket ajo sot?

Leticia Calderon sot është 54 vjeqare, ka dy fëmijë, jeton dhe vepron në Meksiko City ku edhe sot vijon të jetë e angazhuar me role të ndryshme në telenovelat e famshme meksikane.

Image

(Kosova Sot Online)