Babai i Capital T dërgohet në mbajtje për 48 orë

  • A.P /
  • 22 March 2023 - 14:54
Babai i Capital T dërgohet në mbajtje për 48 orë

Në mbajtje për 48 orë, do të qëndrojë  Agim Ademi, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

Agim Ademi është babai i reperit Capital T.

 

Këtë e ka konfirmuar Prokuroria Themelore në Prishtinë përmes një komunikatë të lëshuar për media.

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës ishte ftuar sot për t’u intervistuar

Paraprakisht, dje ishte intervistuar drejtori i financave në Federatën e Futbollit të Kosovës, Agim Gashi.

Më poshtë mund ta lexoni komunikatën dhe vendimin e Prokurorisë, e cila i zbuloi edhe pistat e hetimit të kreut të FFK-së.

“Prokuroria Themelore në Prishtinë, njofton opinionin publik se pas ndërmarrjes se veprimeve paraprake hetimore, Prokurori i Shtetit ka lëshuar aktvendim mbi ndalimin e Kryetarit të Federatës së Futbollit të Kosovës, për shkak të dyshimit të kryerjes së veprave penale “Keqpërdorimi i besimit”, nga neni 330 dhe “Shmangie nga tatimi”, nga neni 307 të KPRK-së. I njëjti me urdhër të Prokurorit të Shtetit është dërguar në mbajtje në kohëzgjatje prej 48 orësh, derisa në koordinim me Policinë janë duke u ndërmarrë veprime hetimore lidhur me këtë çështje penale”. 

Image

(Kosova Sot Online)