Ndërron jetë aktorja e famshme

  • A.P /
  • 02 June 2023 - 17:42
Ndërron jetë aktorja e famshme

Samantha Weinstein ka vdekur nga kanceri ovarian në moshën 28-vjeçare, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

Ylli kanadez dhe aktorja e “Carrie” luftoi me sëmundjen për më shumë se dy vjet.

 

Familja e saj konfirmoi vdekjen me një deklaratë emocionuese të shpërndarë në rrjete sociale.

“Ajo ishte plot energji pozitive, kushdo që e takonte ndonjëherë do të thoshte se ajo thjesht ndriçoi çdo dhomë në të cilën hynte”, tha babai i Samantha për Global News Canada.

Mamaja e Weinstein, Jojo shtoi: “Samantha ndryshoi jetën e të gjithëve”.

Image


(Kosova Sot Online)