A e dini çfarë lidhje familjare kanë mes vete Monika Salihu dhe Rita Ora?

  • A.P /
  • 03 December 2023 - 13:29
A e dini çfarë lidhje familjare kanë mes vete Monika Salihu dhe Rita Ora?

Monika Salihu ka qenë dhe është ndër këngëtaret më origjinale të estradës shqiptare, shkruan gazeta "Kosova Sot Online".

Publiku e njeh edhe si e bija e ish-kampionit botëror të boksit, Aziz Salihu, por Monika ka të afërm një tjetër yll me renome botërore, Rita Orën.

 

Kjo lidhje familjare vjen nga ana e nënës së Monikës, Agime Sahatçiu, e cila ka origjinë nga Peja dhe është vajza e xhaxhait të babait të Ritës, Besnik Sahatçiu.


“Gjyshi im dhe gjyshi i Ritës janë vëllezër. Nëna ime e ka vajzën e djalit të xhaxhait. E kam shumë të afërt. Unë jam më e madhe se ajo shtatë-tetë vite më e madhe se ajo, por unë e mbaj mend Ritën si të vogël kur vinte në Prishtinë dhe më dëgjonte mua duke kënduar, se vinte te gjyshja e vet, pastaj vinte edhe te ne”, ka deklaruar Monika.

Image


(Kosova Sot Online)